Kamerový systém do firmy – proč se ho vyplatí mít?

Dnes již není o důležitosti kamerového systému v podnikání žádných pochyb. Tento šikovný pomocník dokáže předvést své výhody hned na několika frontách. Vyplatí se do něj investovat? Rozhodně ano. V dnešním článku jsme si pro vás připravili přehled benefitů, které může kamerový systém přinést i vašemu podnikání. Kamerový systém je efektivní nejen v případě zaměstnance, ale skvěle se z něj dá pozorovat i chování zákazníků ve vašem obchodě. Uvažujete nad tím, jak správně rozmístit zboží? Možná vám právě kamerový systém v tomto rozhodování pomůže. Zajímá vás, co všechno vám může kamerový systém nabídnout? V tom případě čtěte dále. 

Bezpečnější atmosféra ve vašem obchodě i provozovně

Hlavním úkolem kamerových systémů bylo vždy poskytnutí vyšší míry bezpečnosti - vašim zaměstnancům i zákazníkům. Pokud je vaše prodejna pravidelně terčem krádeží, které se stávají neúnosnými, je pravý čas investovat do kvalitního kamerového systému. Zákazníci se obecně cítí příjemněji a bezpečněji v prodejnách s kamerovým systémem a zloději nedostanou žádnou šanci. V tomto ohledu je třeba myslet na správné rozmístění kamerového systému - pokud se spolehnete na pomoc profesionálů, vyhnete se vzniku slepých bodů. V případě, že se v prodejně něco stane, máte díky kamerovému systému k dispozici dostatek důkazního materiálu, který vám pomůže najít pravého viníka.

zlodej vo firme

Chování zákazníků vám pomůže odhalit, jak vhodně umístit zboží

Kamerový systém může být užitečným společníkem i tehdy, když chcete přesunout zboží tak, aby celkové uspořádání obchodu více lahodilo očekáváním zákazníků. Můžete vytvořit tematické okruhy, experimentovat s různým rozdělením produktů do sekcí. Možná vás na kamerovém záznamu překvapí celkové chování vašich klientů a inspiruje vás k novému rozdělení, které bude efektivnější.

Kamerový systém v továrnách nebo kancelářích zvyšuje efektivitu

Často se v případě zaměstnanců setkáváme s poklesem efektivity. Chápeme, že nikdo nemůže neustále podávat v práci 100% výkon. Pokud se však pokles pracovní morálky pravidelně opakuje, někde se nachází problém. Ten vám pomůže odhalit právě kamerový systém, jehož přítomnost v dost podstatné míře zvyšuje efektivitu zaměstnanců. Kromě toho snižuje i možnosti krádeže na pracovišti. 

V tomto ohledu je však nutná opatrnost. I produktivní a pracovití zaměstnanci se mohou pod jeho vlivem cítit extrémně pod tlakem a podávat horší výkon než v jeho nepřítomnosti. S kamerovým systémem pro kontrolu zaměstnanců je třeba pracovat ohleduplně a citlivě. Je určen především na dodržování pravidel, ne na striktní dohlížení. V produktivním kolektivu by nikdy neměl chybět lidský faktor. 

kamerový systém pro podníkání

Důkazový materiál při pracovních úrazech nebo nevhodném chování zaměstnanců

Až donedávna byly pracovní úrazy vždy nevysvětlitelným jevem. V mnoha případech představovaly dokazování postavené na slovní přestřelce. Dnes je mnohem jednodušší mít k dispozici záznam z kamerového systému, který vám přesně ukáže, co se odehrálo během těchto chvil. Kamerové záznamy jsou již dnes schopny vytvořit kvalitní nahrávky, o jejichž pravdivosti není pochyb. Tímto způsobem je snadné zjistit, zda se jednalo opravdu o nešťastnou náhodu, nebo hrála v tomto ohledu svou roli i nepozornost. 

Dokazovat nevhodné chování bylo vždy stejně náročné. Z toho důvodu zůstávaly často krádeže nebo obtěžování na pracovišti neobjasněné. Dnes to už tak nemusí být, pokud máte po ruce kvalitní kamerový systém, který dokáže poskytnout bezpečí vám, klientům i zaměstnancům. Existuje mnoho důvodů, proč se do něj vyplatí investovat. My jsme vám odhalili 4 nejčastější, svých důvodů však můžete najít mnohem více.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení