Proč vaše podnikání potřebuje kamerový systém?

 

Kamery se nejčastěji spojují se zabezpečováním objektů, ale v případě firem dokáže jejich využití sahat i dál. Kamerový systém umožňuje detailně sledovat chod výrobních linek, prodejních prostor, restaurací či jiných společností. Záznam následně poslouží jako důkazní materiál a podklad pro zvyšování efektivity podnikání.

 

Podnikatelské objekty jako cíl zlodějů

 

Ať už podnikáte v jakémkoli sektoru, při využívání vlastních prostor byste měli dbát na jejich sledování. Podnikatelské objekty jsou totiž oblíbeným terčem zlodějů. Ti vědí, že v jejich útrobách najdou drahé vybavení a produkty, které umí jednoduše zužitkovat. Kamerový systém vám v tomto ohledu neposlouží jen jako zdroj důkazního materiálu, ale také jako způsob prevence před případným vloupáním. Předtím, než „dlouhoprstí“ neoprávněně vniknou do vašich prostor, si je dobře zanalyzují. Kamery na stěnách jsou pro ně jasným znakem, že je lepší, když se sledovaným objektům vyhnou.

 

Kvalitní kamerový systém zachytí i detaily

Při výběru kamerového systému se vždy zaměřte na to, aby poskytoval co nejlepší přehled o klíčových bodech v interiéru i exteriéru. Nejde však o kvantitu, ale zejména o kvalitu. Raději využijte méně kamer poskytujících perfektní rozlišení než více levných záznamových zařízení. Jedině kvalitní obraz dokáže reálně posloužit jako důkazní materiál. Pokud v aktuální době využíváte kamerové systémy staršího roku výroby s horším rozlišením obrazu, pouvažujte nad jejich výměnou. Investice do kvalitního zabezpečení se vám v budoucnu může několikanásobně vrátit.

 

Doporučené kamerové sety

 

Kamerový systém a monitoring zaměstnanců

 

Nalijme si čistého vína, ne všichni zaměstnanci v práci dělají to, co by měli, resp. to, co se od nich očekává. Neefektivní práce dokáže negativně ovlivnit chod vašeho podnikání. Někdy vám i pár minut sledování kamerových záznamů může ukázat významné „díry v systému“, které snižují celkovou produktivitu personálu. Zároveň odhalíte takzvané flákače. Na základě cenných dat z kamer umíte modifikovat vaše interní procesy, abyste snadněji dosahovali stanovených cílů.

 

Pracovní úrazy a nehody

Bohužel, občas dojde na pracovišti ik nehodám a úrazům. Pro vás, jako majitele firmy, rozhodně nejsou příjemné. Někdy je totiž velmi náročné objektivně dokázat a odůvodnit podobné ošemetné situace. Díky kamerovému systému ale vždy budete vědět, co je ve věci. Umíte jednoduše najít viníka, případně příčinu nehody. Záznam můžete použít například i při dokazování dané události pojišťovně. Navíc, kamerový záznam vám opět poslouží jako podklad pro provedení postupů, které zamezí podobným nehodám v budoucnosti.

 

Výhody kamerového systému v maloobchodních provozech

 

Kamerový systém v obchodě vám nejenže pomůže odhalit zloděje, ale ještě k tomu jím umíte monitorovat i chování návštěvníků. Vypadají být ve vašem obchodě ztraceni? Hledají určité věci na nesprávných místech? Kam v rámci prostor nejčastěji míří? Na základě těchto dat dokážete změnit uspořádání zboží tak, aby co nejvíce vyhovovalo zákazníkům a zároveň vám pomáhalo dosáhnout prodejních cílů a zvyšovat tržby.

Kvalitní kamerový systém pro firmy tak rozhodně dává smysl. Přináší cenné bezpečnostní benefity a možnost neustále činit vaše podnikání efektivnějším. Využíváte ho už i vy?

 

Zpět do obchodu