Inteligentní funkce bezpečnostních kamer

Moderní kamerové systémy přináší i nové funkce. Přinášíme Vám přehled těch nejaktuálnějších funkcí.

Detekce tváře (face detection)

Kamera vyhledává a zaznamenává lidské tváře v snímaném obraze pro rychlejší a snadnější identifikaci. Funkce detekce tváře spočívá ve schopnosti kamery najít a identifikovat lidskou tvář v digitálním obraze.

Detekce opuštěného objektu (object abandoned)

Kamera zaznamená objekt, který nebyl původně na místě a přibyl na určeném snímaném místě a určitou dobu se tam zdržuje a nebyl nastaven jako součást prostoru v základních kritériích detekce. Kamera tento objekt zaznamená a upozorní na přibylý objekt.

Detekce chybějícího objektu (object missing)

Kamera zaznamená zmizení objektu, který byl považován za součást sledovaného prostoru ze snímaného místa. Následně kamera tuto skutečnost zaznamená a upozorní na odcizení objektu z prostoru.

Narušení oblasti / zóny (intrusion)

Kamera má určenou vyznačenou oblast snímání, která je kamerou kontrolována proti neoprávněnému narušení. Po neoprávněném vstupu do objektu kamera tuto skutečnost zachytí a upozorní na narušení oblasti.

Překročení čáry (tripwire)

Kamera sleduje pro kameru vyznačenou čáru přímo v obraze, která upozorní na neoprávněné překročení při překročení ve zvoleném směru.

Změna scény

Kamera snímá a kontroluje vyznačenou oblast a při změně pohledu kamery upozorní na změnu.

Počítání osob (people counting)

Kamera kontroluje oblast a zároveň zaznamenává počet přechodů. Kamera zároveň převádí data do grafů pro snadnější vyhodnocování nasbíraných dat. Nejčastěji se tato technologie využívá v maloobchodech, různých akcích nebo atrakcích.

Teplotní mapy (heat maps)

Teplotní mapa zaznamenává teplotní stopy po zákaznících a poskytuje záznamy a data ve formě mapy, která zobrazuje "studená" a "teplá" místa v provozovně, což umožňuje prodejcům vidět, ve které části provozovny se zákazníci nejvíce zdržují a podle toho umístit své zboží v provozovně.

Detekce lidského těla (human body detection)

Deepin View kamery mají schopnost detekovat, filtrovat a rozlišovat lidi od jiných objektů a pohybů v snímaném obraze, kde konvenční VCA systémy většinou spouštějí falešné alarmy. Tato funkce je praktická zejména při chránění objektů a perimetrů. 

Management vozidel (vehicle management)

Technologie sledování provozu a analytika automatického rozpoznávání evidenčních čísel vozidel (ANPR) je určena ke sledování pohybu automobilové dopravy a na zvýšení efektivnosti strategií řízení dopravy. Pomocí ANPR lze identifikovat vozidla s evidenčním číslem a automaticky jim umožnit přístup na veřejné a soukromé parkoviště. Kamery DeepinView se samy učí informace o SPZ na místě a rozpoznávají větší množství SPZ než běžné systémy ANPR bez často těžkopádných úprav pozic kamer. Technologie analýzy monitorování dopravy je nejčastěji aplikovatelná na frekventovaných oblastech a silnicích nebo dálnicích pro zachycení různých dopravních přestupků (např. jízda na červenou, jízda v protisměru atd.).

Lenny faces are short character strings that describe emotions and make your text stand out.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení