IR kamery: Proč mi nefunguje barevné noční vidění, jen černobílé?

Při slabém osvětlení se většina infračervených (IR) bezpečnostních kamer automaticky přepne na černobílé IR/noční vidění. Černobílé infračervené snímky zajišťují maximální úroveň detailů a jasnosti při slabém osvětlení. Bezpečnostní kamery s barevným nočním viděním  obsahují obrazové snímače, které jsou citlivější na světlo, což jim umožňuje zaznamenávat v barvě při slabém osvětlení. Tyto kamery fungují nejlépe, když jsou umístěny na exteriéru domů nebo budov s vnějšími zdroji světla v blízkosti.

Pokud světelné podmínky klesnou pod 1 lux (úplná tma), plnobarevné video se přepne na černobílé IR noční vidění, aby se zajistila optimální kvalita obrazu při slabém osvětlení. Pokud se video signál nezobrazuje barevně, nemusí být dostatečné okolní osvětlení pro fungování funkce barevného nočního vidění.

Řešení problémů s barevným zobrazením v kamerách s barevným nočním viděním:

Ujistěte se, že je kamera nainstalována na místě, které není v úplné tmě. Kamera vyžaduje pro správné fungování minimálně 1 lux. V naprosté tmě bude kamera používat IR senzory a zobrazovat video v černé a bílé barvě. Zvažte instalaci kamery v oblasti s vnějšími zdroji světla v blízkosti.

Ujistěte se, že má kamera dostatek energie. Zkontrolujte zdroj napájení připojením kamery k funkčnímu napájecímu zdroji, přepěťové ochraně, prodlužovacímu kabelu nebo elektrické zásuvce.

UPOZORNĚNÍ: Napájecí adaptéry nejsou určeny do exteriéru a měly by být instalovány uvnitř nebo ve vodotěsné krabici.

Ujistěte se, že kamera a její světelné senzory nejsou blokovány.

Pokud používáte kulovou kameru, ujistěte se, že kryt nebo sluneční clona nejsou příliš daleko nad kamerou, aby se zabránilo pronikání světla k senzorům. Tyto překážky mohou bránit senzorům k dosažení adekvátního okolního světla.