Z důvodu aktuální situace mohou nastat zpoždění při doručení. Objednejte bez omezení. Zboží Vám bezpečně doručíme.

Jak nainstalovat Bezpečnostní kamerový systém na dům

Myšlenka vrtání skrz zdi vašeho domu, kvůli napájecím kabelum kamerového systému se může zdát obtížná a skličující , avšak s trochou informací můžete zjistit , že je to poměrně jednoduché i zábavné. 

1. Nalezení správného místa pro vaše kamery


Jedno z nejvhodnějších a také nejvyužívanějších míst je místo, kde střecha přesahuje přes stěnu domu. Proč?

  1. V tomto místě je kamera dobře chráněna před přírodními vlivy jako jsou třeba vítr, déšť, námraza, ....
  2. Kamera, která je umístěná pod střechou je také méně nápadná a poměrně vysoko, proto ji vandalové jen stěží poškodí.
  3. Do tohoto místa také můžete přivést kabeláž (napájení a přenos obrazu), která nebude příliš viditelná a Váš dům neztratí na kráse
  4. Kamery, které jsou umístěny výše, dokáží monitorovat větší prostor a tak máte větší přehled o dění kolem vašeho domu.

I přes tyto rady je umístění kamer zcela v režii majitele domu. Nejdůležitějším však je, aby kamery monitorovali přesně tu část domu nebo pozemku, kterou monitorovat potřebujete. 

 

2. Kabeláž

 

  1. Nejlepším řešením je použít průmyslový standard, RG59 siamský Kabel . Jedná se o typ kabelu který slouží ke spuštění CCTV nainstalovat . Tento kabel se skládá z jednoho video kabelu a jednoho napájecího kabelu (pozitivní a negativní), odtud jméno siamský.
  2. Nyní je potřeba najít bod vstupu z vnější strany domu k vnitřní straně. Většina domácností má podkroví, které je skvělým místem pro spuštění své RG59 linky do domu .
  3. V podkroví , určit jedno místo pro DVR a monitor , kde bude umístěný.
  4. Přineste všechny RG59 linky do té místnosti v podkroví.• Pokud jste zakoupili RG59 kabel s připojením BNC již připojených k lince pak na tomto místě ho připojte k DVR. Pokud jste si zakoupili hromadné role RG59 bez přípojek budete muset zakoupit připojení BNC spojky a připojit každý konec , poté jej připojte k DVR.
  5. Pokud jde o napájení , máte dvě možnosti. Můžete spustit každé elektrické vedení zvlášť do zásuvky (s použitím prasečího ocásky) a AC adaptér. Můžete získat napájecí box kde zapojíte všechny elektro vedení do sítě a odtud budete mít jen jedno elektro vedení, který povede do zásuvky.
  6. Nyní, když máte své video a elektrické vedení připojeno vše, co potřebujete udělat, je propojit DVR a připojit monitor k DVR (samozřejmě také monitor potřebuje energii).
  7. Opět platí, že to může být snadné a zábavný projekt , jakmile jste vyzbrojeni se správnými informacemi .