RCA

RCA je typ konektoru, který se často používá pro přenos analogového audio a video signálu. Konektor RCA má obvykle dvě části – jeden bývá žlutý (pro video) a dva bývají červený a bílý (pro audio). V souvislosti s DVR (Digital Video Recorder) záznamníky se konektory RCA často používají pro připojení a přenos analogového video a zvuku mezi různými zařízeními.

Video vstup a výstup pomocí konektorů RCA znamená, že záznamové zařízení má tyto typy konektorů pro připojení kamerových systémů, televizorů, monitorů nebo jiných zařízení.

  • Video vstup by byl určen pro příjem videa z vnějších zdrojů, například z bezpečnostních kamer nebo jiných zařízení, která generují video signál.

  • Video výstup by umožňoval přenos videa z DVR záznamníku na externí zařízení, jako je televizor, monitor nebo jiné zobrazovací zařízení.

Konektory RCA jsou poměrně univerzální a byly dlouho využívány v audiovizuálním průmyslu. V současnosti s příchodem digitálních rozhraní a vysokorychlostních přenosových technologií se stávají méně běžnými pro digitální videa, ale stále se často využívají pro připojení starších nebo analogových zařízení k DVR záznamníkům nebo televizorům.