PAL/NTSC

Video standardy PAL (Phase Alternating Line) a NTSC (National Television System Committee) jsou dva hlavní systémy pro televizní a video vysílání používané v různých částech světa.

PAL a NTSC se liší v počtu snímků za sekundu, rozlišení, barevném kodeku a frekvenci řádků. Tyto standardy byly historicky vyvinuty pro analogové televizní vysílání, ai když v mnoha místech se přesouvají k digitálním formátům, mohou mít význam iv digitálních záznamových zařízeních, jako jsou DVR záznamníky.

  • PAL  se používá především v Evropě, Asii, Austrálii a některých dalších částech světa. V tomto systému je obraz složen z 625 řádků, přičemž frekvence snímání je 50 Hz. Barevné informace jsou přenášeny pomocí fázového posunu, což přispívá k vysokému rozlišení.

  • NTSC se používá hlavně v Severní Americe, některých oblastech Asie a Jižní Americe. Formát NTSC obsahuje 525 řádků a frekvenci snímání 60 Hz. Barevné informace jsou přenášeny pomocí podtonování.

U DVR záznamníků znamená podpora PAL/NTSC, že záznamové zařízení je schopno pracovat s oběma těmito formáty. To umožňuje zařízení zaznamenávat videa z různých zdrojů, která mohou být vytvořena v těchto různých formátech, čímž poskytuje větší kompatibilitu pro záznam videí z různých částí světa. V případě digitálního záznamu obrazu, může podpora těchto standardů znamenat schopnost zařízení záznamu sledovat a zaznamenávat videa, která jsou vytvořena v těchto různých formátech.

Zpět do obchodu