Class 10

Rychlostní třída Class 10 (UHS-I U1) u paměťových kart se vztahuje na standardy pro přenos dat a rychlost zápisu na paměťovou kartu. Tato klasifikace je často používána v souvislosti s SD (Secure Digital) a microSD paměťovými kartami. Zde jsou klíčové informace o rychlostní třídě Class 10 (UHS-I U1):

  1. Rychlostní třída Class 10: Class 10 je jednou z rychlostních tříd pro paměťové karty, která znamená minimální garantovanou rychlost zápisu na kartu 10 megabajtů za sekundu (MB/s). Tato třída je široce používána v kamerách, chytrých telefonech, tabletech a jiných zařízeních pro záznam videa v HD kvalitě a pro ukládání velkého množství fotografií.

  2. UHS-I (Ultra High Speed Class 1): UHS-I je zkratka pro Ultra High Speed Class 1, což je standard, který umožňuje vyšší přenosové rychlosti dat oproti starším standardům. UHS-I definuje dvěma kontaktními linkami pro přenos dat, což umožňuje rychlejší přenos dat mezi paměťovou kartou a zařízením.

  3. U1 (UHS Speed Class 1): U1 je označení, které poukazuje na minimální rychlost zápisu podle standardu UHS. Pro U1 třídu je minimální rychlost zápisu 10 MB/s.

Paměťové karty s označením Class 10 (UHS-I U1) jsou vhodné pro situace, kde je třeba zaznamenávat videa v HD kvalitě nebo fotografovat s vysokým rozlišením. Tyto karty jsou populární v digitálních fotoaparátech, videokamerách, chytrých telefonech a jiných zařízeních, která vyžadují rychlou a spolehlivou paměť pro ukládání dat. Je však důležité si uvědomit, že pokud zařízení podporuje vyšší rychlostní třídy, jako například UHS-II nebo UHS-III, může být výhodné používat karty s vyšší třídou pro dosažení lepších výkonových parametrů.